Scroll Top

Haft czy nadruk?

Dlaczego haft komputerowy jest lepszy od nadruku?

Haft jest jedną z najstarszych metod zdobiennictwa, bo jego początek sięga aż do starożytności. Mimo upływu takiego czasu, nic nie jest w stanie podrobić trwałości nici! Z potencjału haftu korzystają wielkie światowe marki, takie jak: Adidas, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Lacoste czy Nike. Często umieszczany jest na rzeczach mających za zadanie promować markę – np. na odzieży firmowej. Jest kojarzony z ekskluzywnością i klasą. Nie bez powodu! Doskonale nadaje się do tekstyliów o wysokiej gramaturze (takich jak polar czy frotte). W odróżnieniu od innych metod znakowania, haft nie zetrze się, nie wykruszy, ani nie wyblaknie z czasem. Nie można tego natomiast powiedzieć o nadruku.

Haftowi nie zaszkodzi pranie w wysokiej temperaturze czy nadmierna ekspozycja na słońce. Nadruk natomiast możemy stosować jedynie na gładkich materiałach. Wymaga on także termicznego utrwalenia. Ponadto nawet nadruk najlepszej jakości nie będzie tak trwały, jak haft. W przypadku tego drugiego można śmiało powiedzieć, że wytrzyma on do końca świata i jeden dzień dłużej! Podsumowując, haft jest wyznacznikiem stylu, jakości, elegancji i trwałości. Dlatego właśnie wybraliśmy tę drogę!

Jeśli masz pomysł na haft – nie krępuj się! Jesteśmy dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu 🙂

Zostaw komentarz